تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز چهارشنبه، ۸ آذر ۱۴۰۲
ویروس چینیعین الاسدسردار سلیمانیحمله موشکیترامپبورسمحرمانههواشناسیانتخاباتقاآنیعراق

ورود به سایت ثبت نام مسکن ملی سامانه آباد abad.bonyadmaskan.ir

 

 

 

 

 


مراحل ثبت نام مسکن ملی ورود به سایت سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی

مراحل ثبت نام مسکن ملی

ورود به سایت سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir

ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی

 

 

 

 

سامانه آباد بنیاد مسکن

سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir تا کنون پذیرای ۴ هزار نفر در شهر کرمان (به عنوان اجرای پایلوت طرح) بوده  است که باید شرایط متقاضیان استعلام و بررسی شود و خانه های طرح مسکن ملی تنها در شرایط اعلام شده واگذار می شود. سهمیه استان کرمان در این طرح ۲ هزار واحد است و اگر پس از بررسی متقاضیان وجود شرایط بیشتر باشند قرعه کشی انجام خواهد شد. همچنین از ابتدای آبان ۹۸ ثبت نام مسکن ملی تهران، قم، شیراز، اصفهان، مشهد، یزد و چند استان دیگر کلید خواهد خورد و متقاضیان از نیمه آبان امکان ثبت نام مسکن ملی خواهند داشت.

 

ثبت نام مسکن ملی در سامانه آباد


ویژگی های طرح مسکن ملی

طبق طرح مسکن ملی قرار است واحدها در نقاطی از شهرها که زمین دولتی وجود دارد ساخته شود تا هزینه زمین از قیمت تمام شده ملک کم شود. با این اوصاف دو مزیت این طرح احداث در داخل شهرها و قیمت مناسب است.
 
 

وام طرح ملی مسکن

برای احداث طرح ملی مسکن وام های ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است که سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله دارند و مبلغ اقساط وام مسکن ملی ماهیانه یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان است که پس از دو سال بازپرداخت این اقساط آغاز می شود.

برای دریافت این وام متقاضیان لازم است ۳۰ میلیون تومان را برای مدت ۲ سال سپرده گذاری کنند تا از توان مالی بازپرداخت اقساط اطمینان حاصل شود. البته کسانی که پیشتر در صندوق مسکن یکم برای دریافت وام ۸۰ میلیونی ثبت نام کرده اند نیازی به سپرده گذاری مجدد ندارند و همان سپرده ۴۰ میلیون تومانی مسکن یکم کفایت می کند.

تبصره: اگر فردی که متقاضی ثبت نام طرح مسکن ملی است خود دارای زمین باشد و آن را به سامانه آباد مسکن ملی اعلام کند در اولویت ساخت قرار می گیرد و با سرعت بیشتری روند احداث بنا در ملک اظهار شده پیگیری خواهد شد. این قاعده منوط به آن است که ملک مذکور به نام متقاضی باشد.

طبق اخبار منتشر خانه های ساخته شده در طرح مسکن ملی ۷۵ تا ۱۰۰ متری هستند که ابعاد مناسبی برای خانوار شهری به حساب می آید.

 شرایط ثبت نام مسکن ملی

  • فرد متقاضی نباید از سال ۸۴ تا کنون مالک خانه باشد و از تسهیلات دولتی و عمومی مسکن نیز استفاده نکرده باشد.
  • متاهل و سرپرست خانوار باشد.
  • زنان خودسرپرست از سن ۳۵ سالگی امکان درخواست مسکن ملی را دارند.
  • فرد متقاضی باید حداقل ۵ سال گذشته را در شهر مورد نظر ساکن باشد.
  • فرد شرایط دریافت تسهیلات بانکی مانند ضامن و کفایت حقوق و خوش حسابی را داشته باشد.
  • توان پرداخت اقساط را داشته باشد.
  • به مدت دو سال مبلغ ۳۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کند.

 


 

مراحل ثبت نام مسکن ملی

ورود به سایت سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir

ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی: در این بخش اطلاعات کاملی درباره طرح در اختیار شما قرار می گیرد و پس از مطالعه آنها گزینه «متن بالا را با دقت خوانده ام و می پذیرم» را علامت بزنید و روی دکمه تایید کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام مسکن ملی در سامانه آباد


ثبت نام طرح ملی مسکن

 

با انتخاب گزینه تایید وارد صفحه زیر می شوید که در آن طی ۱۰ مرحله ثبت نام طرح مسکن ملی باید اطلاعات زیر را وارد کنید: اطلاعات شهر و محل سکونت/ مشخصات فرد متقاضی/ مشخصات خانواده فرد متقاضی شامل همسر و فرزندان/  سوابق سکونت در شهر مذکور/ تعهدات مالی / ملک مورد نظر 


شایان ذکر است بررسی اطلاعات هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل از طریق سامانه ثبت و احوال و بررسی عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای توسط متقاضی از طریق سامانه فرم «ج» وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.


سامانه طرح ملی مسکن


در آخرین مرحله ثبت نام طرح مسکن ملی باید ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان به عنوان هزینه ثبت نام سامانه آباد پرداخت نمائید.

نکته: پس از ثبت نام مسکن ملی در استان کرمان که از روز ۶ شهریور ۹۸ الی ۱۲ شهریور انجام شد، سامانه در حال بررسی و فراهم کردن مقدمات برای ثبت نام استان بعدی است و از نیمه آبان ۹۸ ثبت نام مسکن ملی در ۱۰ استان دیگر شامل استان های تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، یزد و قم آغاز می شود و به محض اعلام جزئیات ثبت نام طرخ ملی مسکن راهبرد معاصر آن را از همین طریق در اختیار شما قرار خواهد داد. با این اوصاف تا زمان باز شدن ثبت نام طرح ملی مسکن در زمان ورود به سامانه آباد اطلاعات زیر نمایش داده می شود:


شرایط و نحوه ثبت نام در سامانه آباد طرح ملی مسکن + عکس و فیلم


مدتی پس از پایان ثبت نام در موعد مقرر پیامکی به فرد ثبت نام کننده در سامانه آباد طرح مسکن ملی ارسال می شود و زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن برای ارائه اصل مدارک اعلام می گردد.

 
مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن:

۱- ارائه گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در ۵سال اخیر (اجاره نامه، گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیلی فرزندان و....)

۲- ارائه اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل

۳- ارائه اصل شناسنامه متقاضی و همسر

۴- ارائه گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت

۵- ارائه اصل سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین
 چند نکته:

چگونه وضعیت ثبت نام مسکن ملی را استعلام کنیم؟

افراد پس از ثبت نام نهایی در سامانه آباد امکان بررسی و استعلام وضعیت ثبت نام خود را از طریق بخش استعلام سایت بنیاد دارند که در تصویر زیر مشخص شده است. همچنین در هر مرحله از ثبت نام سامانه آباد از طریق پیامک متقاضی را در جریان وضعیت ثبت نامش قرار می دهد.


نحوه استعلام مسکن ملیاگر کد رهگیری طرح ملی مسکن را گم کردیم چه کنیم؟

برای این منظور کافی است وارد سامانه آباد بخش استعلام شده و همان طور که در تصویر بالا مشخص است با ورود کد ملی و شماره تلفن همراه دوباره کد رهگیری را از طریق پیامک دریافت کنید.نحوه تماس با سامانه آباد چگونه است؟

اگر طی فرآیند ثبت نام یا پس از آن سوالی داشتید می توانید از طریق صفحه تماس با ما پرسش و شماره خود را بگذارید تا شما را راهنمایی کنند.


عکشرایط و نحوه ثبت نام در سامانه آباد طرح ملی مسکن + عکس و فیلمسآیا مبلغ وام طرح اقدام ملی مسکن ثابت است؟

فعلا با توجه به آغاز آزمایشی طرح در کرمان مبلغ وام ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده که به ازای آن افراد باید ۳۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کنند اما ممکن است در مراحل بعد مبلغ وام تا ۱۰۰ میلیون تومان و مبلغ سپرده تا ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.
 

تفاوت طرح مسکن ملی با مسکن مهر چیست؟

به چند مورد می توان در این زمینه اشاره کرد که نخستین مورد این است که دولت در ساخت طرح مسکن ملی عاملیت ندارد و آن را مدیریت می کند و کار ساخت طرح مسکن ملی توسط نهادهای دیگر انجام خواهد شد. البته نحوه ثبت نام شاید شباهت هایی با مسکن مهر داشته باشد و بعد از فراخوان و بررسی افراد این خانه ها به افراد واجد شرایط اختصاص داده می شود

 

 

نظرات

جوادقرایی پور

سلام ،بندهم مستاجرم من رایک مسکن ملی ثبت نام کنید.خداخیرتان بدهد